+38 (063)180-6863

Питання та відповіді

Як забронювати дату?

Дата закріплюється за Вами лише після передоплати. Реквізити для оплати я надішлю в особистому листуванні. Передоплата зазвичай символічна, вона потрібна для того, щоб розуміти, що Ви також серйозно ставитеся до нашої фотосесії як і я. Якщо наша фотосесія проходить у студії – передоплата це оплата оренди студії, вона одразу ж вирушає на реквізити обраної вами фотостудії. Студію бронюю я сама.

Наскільки заздалегідь треба записуватись?

Якщо Вам підходить лише вихідний день – бажано за місяць. Якщо буденний день – до мене можна потрапити і за тиждень. Якщо це весільна зйомка - то одразу як дізнались дату весілля.

Як і коли сплатити фотосесію?

Оплата відбувається у два етапи: передоплата для бронювання дати оплата решти суми, у день фотосесії, після зйомки. Передоплату можна зробити на реквізити, які я надішлю у листуванні. Решта оплачується готівкою.

Коли будуть готові фотографії?

Фотографії будуть готові протягом черги, це залежить від моєї загрузки на даний момент та від складності обробки нашої фотосесії.
Зазвичай я віддаю протягом трьох тижнів.
Терміни обробки максимально - до 2х місяців.
Анонс нашої фотосесії (1-5 фото в ретуші) я можу надіслати Вам вже протягом 3-х днів після зйомки.
А також прямо на зйомці я можу відправити фото по вай-фаю прямо з камери, тільки враховуйте, що фото буде без обробки.
Всі кадри зі зйомки для відбору фото на ретуш Ви зможете отримати протягом 5 днів після зйомки.
Прискорена обробка Ваших фотографій також можлива за додаткову плату.

Чи можна мені одну фоточку на аватарку відразу після зйомки?

Можна, тільки будь ласка нагадайте мені про це після зйомки. Протягом 1-3 днів (залежно від кількості зйомок/завантаженості) зможу зробити фото.

Як я можу отримати готові фотографії?

Є два варіанти отримання фотографій:

 • Через файлообмінник - у чаті Ви отримуєте посилання, і качаєте архів з фотографіями відразу на комп'ютер. Архів буде в стандартному форматі RAR, це звичайнісінький архіватор, який зазвичай є на будь-якому комп'ютері. Таким чином фотографії не втрачають розмір і якість, як якщо їх пересилати, наприклад, через соцмережі, і повністю придатні для друку. 
 • На флешці – я віддаю фотографії тільки на своїх фірмових флешках, вони повністю нові, і робляться на замовлення. На самій флешці мій логотип, а на коробочці в якій лежить флешка, можна зробити будь-який напис для Вас. Забрати флешку можна самовивозом на метро Харківська або Новою поштою. Доставка НП оплачується окремо при отриманні.

ВАЖЛИВО. На диски не записую.

У який час доби краще фотографуватися?

На природі:

 • Найкрасивіше сонечко на заході сонця, або на світанку. Тому нашу зйомку можна розпочати, наприклад, за 1-2 години до заходу сонця. 
 • У похмурий день, або восени світло завжди буде гарне. Я дотримуюсь думки, що краще домалювати сонечко у фотошопі ніж отримати на фото моторошні тіні від полуденного сонечка, або пересвіти.

В студії: Я люблю знімати з природним світлом, тому в студії ми фотографуємося в першій половині дня, доки не закінчився світловий день.

Що робити, якщо дощ а зйомка на вулиці?

На природі:

 • Попередньо дивимося погоду, за день до зйомки. 
 • Є закриті локації, такі як оранжерея у ботсаду. 
 • Є фотостудії зі своїм двориком на вулиці, там є і гарний декор, і якщо дощ можна піти у вільну залу студії. 
 • Якщо зйомка весільна – обов'язково купіть прозору величезну парасольку, фотографії під дощем особливо романтичні та красиві. Ну і вище вказані варіанти також Вам підійдуть. 
 • У крайньому випадку, якщо вже зовсім гроза, а ми готували легкі сукні - зйомку переносимо на інший день, передоплата за Вами зберігається. Врахувати потрібно лише оренду суконь, якщо вони у нас заброньовані, та уточнити цей момент у них.
Скільки нарядів встигнемо поміняти за час зйомки?

Залежить від того, яка у нас фотосесія, що за вбрання, скільки годин буде зйомка і ще від локації.

 • Якщо у нас сімейна фотосесія, то найкращий варіант - це 1 наряд=одна фотосесія. Коли часу більше ніж година і локацій багато - можете взяти на кожну локацію окремий наряд, якщо локації за стилем і кольоровою гамою різні.
 • Якщо Ви берете пишну сукню в оренду, ще й з довгим шлейфом - то половину зйомки ми тільки красиво розкладатимемо його у кадрі. Тому для сукні зі шлейфом можна не брати додаткових образів, або максимум 1 образ крім сукні про всяк випадок.

Якщо сумніваєтеся, що брати, а що ні - рекомендую Вам показувати мені фотографії свого вбрання, я завжди намагаюся рекомендувати одяг для зйомки, або хоча б відповідні кольори для обраної локації.

Як і де перевдягатися на природі?

Я знаю, що всі хочуть фотосесію в шикарній сукні на фоні розарію або бузку, але не всі хочуть у цій сукні їхати до місця зйомки. 
На жаль, на природі ми зазвичай переодягаємось у кустарних умовах, у прямому сенсі слова. Або за кущиками, або у туалеті. І третій варіант – у машині, але такий варіант не завжди підходить, якщо зйомка у нас у ботсаду чи міжгір'ї, а машина залишилася на парковці. 
Якщо Вам не комфортні такі умови – ми можемо підготувати лише одне вбрання, у ньому ж і приїхати. Або провести зйомку у фотостудії.

Що потрібно знати для студійної фотосесії? 
 • Взуття. Для студії потрібно підготувати обов'язково змінне взуття, бо бути в залі в тому ж вуличному не дозволяється правилами студії. Тому, якщо для кадру заплановано бути взутими - потурбуйтесь щоб підошви були чисті. Також у залі можна бути босоніж чи у носочках.
 • Тварини. У більшості студій свої правила для фотосесій з тваринами, тому обов'язково попередьте мене про бажання взяти улюбленця. Найчастіше потрібно бронювати більше часу, частина якого буде відведена на прибирання і провітрювання залу. Це пов'язано з можливою алергічною реакцією у інших клієнтів студії, що будуть після нас.
 • Час зйомки. Початком оренди студії вважається заявлений час, який ми забронювали, а не фактичний час початку зйомки. Якщо Ви запізнилися або передчасно закінчили зйомку, сума оплати не змінюється. Приїздити до студії краще за хвилин 15 до початку аренди залу, щоб спокійно знайти зал і зняти верхній одяг. Завершити фотосесію потрібно за 5 хв до кінця аренди залу, щоб встигнути зібрати речі. 
 • Псування майна студії. У разі псування реквізиту або його забруднення, псування студійного обладнання і т.п. - клієнт відшкодовує вартість такого самого реквізиту, точно того ж виробника (не аналога).
 • При скасуванні оренди студії передоплата не повертається, можливе перенесення на іншу дату. ПЕРЕНОС ДОПУСКАЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ, попередити потрібно не менше ніж за 72 години. Ці правила можуть відрізнятися в залежності від вибраної студії, тому рекомендую ще ознайомитися з правилами самої студії у них на сайті.
Як довго Ви зберігаєте наші фотографії?

Зйомок стає дедалі більше, а кожна сімейна фотосесія займає від 20 Гб місця на диску, весілля від 40 Гб. На жаль, зберігати роками всі фото я не маю можливості. Хоч у мене і кілька вінчестерів по 2 терабайти кожен. 
Зберігаю фото мінімум протягом місяця, після того як Ви отримаєте готові фото. Протягом цього місяця можна також замовити додаткову обробку фотографій, які не увійшли в ретуш по пакету. 
Рекомендую зберігати фотографії у "хмарі" або на флешці, що окремо лежить. Якщо Ви не замовили її у мене, то обов'язково купіть самостійно будь-яку іншу і запишіть всі фото туди. Якщо фото з якоїсь причини Вами втрачені, обов'язково запитайте у мене, можливо, я ще не видалила їх зі свого резервного диска.

Що таке приватна зйомка? Чому вона дорожча?

Я поважаю Ваше право на приватність, якщо Ви не хочете нікому показувати свої фотографії – попередьте мене про це наперед, ще на етапі замовлення фотосесії. Я дуже вдячна за те, що Ви дозволяєте мені публікувати фотографії, адже це моя реклама і мій заробіток, Ваші фотографії дивляться такі ж матусі, як і Ви, коли вибирають собі фотографа. Саме тому я роблю знижку за те, що Ви дозволяєте мені розміщувати фото в моєму портфоліо. У мене в прайсі для Вашої зручності одразу опубліковано дві ціни.

У мене дитину важко зловити, не сидить на місці, як бути?

Нічого страшного, я нікого не змушую сидіти всю зйомку на місці і дивитись у кадр. Дитина на зйомці живе звичайним життям, тільки можливо в новому незвичному місці або в незвичайному одязі (за бажанням). Грайтеся, стрибайте, читайте казки - Ви краще за мене знаєте що любить Ваша дитина. Моє завдання зловити момент та емоцію у кадрі! Нехай буде смішний, нехай буде з надутими щоками, нехай бігає, нехай будуть обіймашки та цьоміки – це все важливо, це цінно! До того ж, у мене теж свій "шилопопік" вдома, Ви реально думаєте що я впаду в ступор побачивши дитину, що біжить?))

Ви ретушуєте чужі фотографії?

Так, і дуже часто. Щоб оцінити обсяг роботи і сказати точну ціну ретуші - мені потрібно побачити фотографію, і дізнатися про Ваші побажання. Я ретушую навіть фото з мобільного.